Kontakta VMMF

Här hittar du kontaktuppgifter till Västra Mälardalens Myndighetsförbund och vår personal, både för vanlig post, e-post och telefonkontakt.

Riktnummer krävs inte för att ringa till oss från fasta telefoner inom Arboga, Kungsör och Köpings kommuner. När du behöver använda riktnummer fungerar 0589, 0227 och 0221.

Just nu tar vi enbart emot besök som bokas i förväg. Använd gärna brevlådan för att lämna handlingar.

Postadress:
VMMF
Box 19
732 21 Arboga

Vi arbetar på Västra Mälardalens myndighetsförbund

  • Eva Carlstedt Ståhl
    Förbundschef
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0227-67 02 51
    eva.stahl@vmmf.se

  • Lotta Alm
    Samordnare central administration, Direktionssekreterare
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0227-67 02 10
    lotta.alm@vmmf.se

  • Maria Bohrlund
    Assistent
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 50
    maria.bohrlund@vmmf.se

  • Mia Bengtsson
    Assistent
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 01
    maria.bengtsson@vmmf.se

  • Kristoffer Brorsson
    Enhetssamordnare
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 15
    kristoffer.brorsson@vmmf.se

  • Salar Ali
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 61
    salar.ali@vmmf.se

  • Marcus Westerberg
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 11
    marcus.westerberg@vmmf.se

  • Ola Grönås
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 13
    ola.gronas@vmmf.se

  • Maria Frejhed
    Enhetssamordnare
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 62
    maria.frejhed@vmmf.se

  • Caroline Söderström
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 54
    caroline.soderstrom@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter och lantbruk

  • Dan Svensson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 79
    dan.svensson@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Elvira Karlsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 55
    elvira.karlsson@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, folköl

  • Eva-Lena Oscarsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 53
    eva-lena.oscarsson@vmmf.se
    Förorenade områden, miljöfarliga verksamheter

  • Hanna Rehn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 56
    hanna.rehn@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Kristian Rova Ketola
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 02
    kristian.rovaketola@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon

  • Linda Engelmark
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 59
    linda.engelmark@vmmf.se
    Enskilda avlopp, naturvård, strandskydd, köldmedier

  • Lisa Halléhn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 52
    lisa.hallehn@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon, värmepumpar

  • Nina Larsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 57
    nina.larsson@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, dricksvatten

  • Patricia Eknor
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 60
    Patricia.eknor@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Rasmus Korpela
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 58
    rasmus.korpela@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter och lantbruk

  • Ninell di Zazzo
    Bygglovhandläggare
    0227-67 02 14
    ninell.dizazzo@vmmf.se

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad:

Kontakta Kungsörs kommun

Telefon: 0227-60 00 00

E-post: info@kungsor.se

Öppettider: Måndag-Fredag

7.30-12.00 och 13.00-16.30
Avvikande öppettider kommunhuset


Organisationsnr: 212000-2056


Besöksadress:

Drottninggatan 34, 736 85 Kungsör

Postadress:

Kungsörs kommun, 736 85 Kungsör


Fakturaadress:

Box 34, 736 21 Kungsör
Mer om fakturering här