Kontakta VMMF

Här hittar du kontaktuppgifter till Västra Mälardalens Myndighetsförbund och vår personal, både för vanlig post, e-post och telefonkontakt.

Riktnummer krävs inte för att ringa till oss från fasta telefoner inom Arboga, Kungsör och Köpings kommuner. När du behöver använda riktnummer fungerar 0589, 0227 och 0221.

Besök oss på Gunnarsrovägen 2 i Arboga (samma byggnad som Högskolecentrum) eller avtala tid för att träffas i Kungsör.

Postadress:
VMMF
Box 19
732 21 Arboga

Vi arbetar på Västra Mälardalens myndighetsförbund

  • Eva Carlstedt Ståhl
    T.f förbundschef
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0227-67 02 51
    eva.stahl@vmmf.se

  • Lotta Alm
    Samordnare central administration, Direktionssekreterare
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0227-67 02 10
    lotta.alm@vmmf.se

  • Maria Bohrlund
    Assistent
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 50
    maria.bohrlund@vmmf.se

  • Mia Bengtsson
    Assistent
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 01
    maria.bengtsson@vmmf.se

  • Jonas Jansson
    Enhetssamordnare och Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 11
    jonas.jansson@vmmf.se

  • Kajin Doski
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 61
    kajin.doski@vmmf.se

  • Nina Hagman
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 12
    nina.hagman@vmmf.se

  • Ola Grönås
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0227-67 02 13
    ola.gronas@vmmf.se

  • Eva Carlstedt Ståhl
    Enhetssamordnare
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 51
    eva.stahl@vmmf.se

  • Charlotte Ahlgren
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 56
    charlotte.ahlgren@vmmf.se
    Naturvård, strandskydd, nedskräpning/avfall, kemikalier, köldmedier

  • Elin Norling
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 52
    elin.norling@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon, värmepumpar

  • Eric Rosenqvist
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 55
    eric.rosenqvist@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter

  • Eva-Lena Oscarsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 53
    eva-lena.oscarsson@vmmf.se
    Förorenade områden, miljöfarliga verksamheter

  • Hanna Rehn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 58
    hanna.rehn@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, folköl

  • Jonas Liljesvan
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    070-162 90 55
    jonas.liljesvan@vmmf.se
    Projektanställd

  • Linda Engelmark
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 59
    linda.engelmark@vmmf.se
    Enskilda avlopp, naturvård, strandskydd, köldmedier

  • Linnea Andersson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 60
    linnea.andersson@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Linnea Hedermo
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 54
    linnea.hedermo@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon

  • Madelene Helmertz
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 03
    madelene.helmertz@vmmf.se
    Enskilda avlopp, lantbruk

  • Maria Frejhed
    T.f. Samordnare miljö- och hälsoskyddsenheten
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 62
    maria.frejhed@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter, lantbruk

  • Stina Luokkala
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0227-67 02 57
    stina.luokkala@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, dricksvatten

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 30 oktober 2017

Kontakta oss

Kungsörs kommun

736 85 Kungsör

Telefon växeln: 0227-60 00 00

E-post: info@kungsor.se

Organisationsnr: 212000-2056

Öppettider kommunhuset

Måndag-Fredag

7.30-12.00 och 13.00-16.30

Besöksadress:

Drottninggatan 34

Tillgänglighet och dialog

Lättläst

English

Lämna synpunkt

Om webbplatsen

Translate this page: